مهم ترین راز نگهداری آگلونما ؛ از زبان یک گلخانه دار

راز نگهداری آگلونما

مهم ترین راز نگهداری آگلونما ؛ از زبان یک گلخانه دار .آگلونما گیاهی گلدار و بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیا و گینه نو میباشد که در کشورهای چین و ایران برای نگهداری در آپارتمان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

این گیاهان چندساله همیشه سبز هستند و ساقه آن ها به صورت صاف و عمودی رشد میکند.

گونه های وحشی آن بیشتر با رنگ نقره ای و سبز بوده ولی گونه های سفید و کاهویی رنگش برای نگهداری در آپارتمان بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

قرن هاست که این گیاه به عنوان یک گیاهی که شانس می آورد در خانه ها استفاده میشود.در سال 1885 بود که این گیاه پس وارد شدن به باغ سلطنتی کیو به دیگر کشور ها معرفی شد.

امروزه بذر های این گیاه هیبرید شده است و در طیف وسعی از ارقام پرورش داده میشود.

این گیاه در شرایطی با نور کم نیز به راحتی زندگی میکند و به همین دلیل به یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی تبدیل شده است.

این گیاه گرمسیری به عدم تحمل دمای سرد مشهور است پس نباید این گیاه را در جای خنک قرار دهید زیرا دمای زیر 15 درجه سانتی گراد را اصلا دوست ندارد.

برخی گونه های این گیاه مانند آگلونما کاهویی یا همان ملکه نقره ای در برابر دمای سرد تر از خود مقاومت بیشتری نشان میدهند.

تکثیر آگلونما با قلمه و پاجوش میباشد.برای طولانی کردن عمر این گل زیبا کافیست در زمستان آن را از سرما محافظت کرده و در تابستان از تابش نور مستقیم خورشید در امان نگه دارید.

خاک مرطوب را دوست دارد و اگر با کود های وطن گل تغذیه شود رشدش بیشتر شده و به سمت پاجوش دهی میرود.

متاسفانه آگلونما در برابر آفات و کنه ها آسیب پذیر است و بهتر است هر چند وقت یکبار شاخه ها و زیر برگ های آن را بررسی کنید تا دچار آفت نشده باشد.

اگر اگلونما در محیطی با رطوبت بالا و بدون تهویه قرار گیرد دچار قارچ گرفتگی میشود و اگر فورا به آن رسیدگی نشود موجب خرابی گیاه خواهد شد.

در تحقیقاتی که شرکت ناسا آمریکا انجام داد مشخص شد که گیاه آگلونما در تصفیه هوای منزل بسیار تاثیر گذار است و سموم رایج در هوا مانند تولوئن و فرمالدئید را حذف میکند.

جالب است بدانید که این گیاه دلربا سمی است و باید از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه داشته شود و در صورت خورده شدن باعث خارش شدید پوست میشود.

اگر شما هم به این گل زیبا علاقمند هستید به صفحه ی خرید آگلونما بروید تا عکس و قیمت این گیاه زیبا را ببینید و خرید کنید.

در ادامه مهم ترین راز نگهداری آگلونما را از زبان یک گلخانه دار میشنویم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *