علت ریزش برگ افوربیا قرمز

علت ریزش برگ افوربیا قرمز . زمانی که شما کاکتوس افوربیا قرمز را از گل فروشی تهیه کرده به منزل خود می‌برید گاهاً پس از چند روز متوجه ریزش برگ‌های این گیاه میشوید. این کاکتوس دوست داشتنی و مقاوم یک سری نیازهایی برای زنده ماندن و رشد خود دارد که ما باید در زمان نگهداری از آن آنها را تامین کنیم که اگر نیازهای نور دما رطوبت کوددهی خاک مناسب و… برای آن تامین نشود گیاه استپ کرده دیگر رشد نمی‌کند. 

و اما مهم‌ترین علت ریزش برگ افوربیا قرمز وارد شدن شوک به گیاه است. این شوک می‌تواند از طریق جابجایی از گل فروشی به خانه یا طولانی شدن آبیاری یا تغییر ناگهانی دمای گیاه و حتی تغییر ناگهانی رطوبت باشد. 

ریزش برگ های افوربیا تریگونا قرمز

پس از خرید کاکتوس افوربیا قرمز حتماً سعی کنید گیاه را در نورگیرترین قسمت منزل خود قرار دهید آبیاری آن را منظم انجام دهید و حتماً رطوبت آن را تامین کنید تا از ریزش برگ‌های آن جلوگیری کنید. 

البته که اگر در فصل زمستان این کاکتوس را در محیط خنک قرار دهید این گیاه به خواب زمستانی رفته و طبیعتاً برگ‌های آن دچار ریزش می‌شود و با شروع فصل بهار و با گرمتر شدن هوا دوباره از تاج گیاه برگ‌های جدید درآورده و رشد می‌کند. 

علت ریزش برگ افوربیا قرمز

اما در فصل بهار و تابستان برگ‌های گل افوربیا تریگونا قرمز شما دچار ریزش شد نگران نباشید زیرا با مهیا شدن شرایط رشد گیاه دوباره گیاه شروع به رشد کرده و برگ جدید در می‌آورد.همچنین اگر این کاکتوس شما رشد نکرد و رنگش سبز شد به مقاله علت سبز شدن این گیاه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *